Новини » 2013 » Листопад » 28 »
13 міфів про прибирання
Що найбільше заважає нам на шляху до порядку? Як не дивно, це ми самі. І навіть не наша лінь і відсутність вільного часу, а уявлення, які у нас у голові.

Ось 13 цих уявлень:
1. Мені потрібно все це прибрати. Невірно. Перше, про що ви повинні подумати – від чого мені потрібно позбутися?

2. Чим більше речей поскладати, тим краще. Зрозуміло, набагато простіше знайти річ, якщо її законне місце «в третьому контейнері на п'ятій полиці зліва», а не «десь у тій шафі». Проте, бажання все впорядкувати може бути руйнівним. Якщо ви зловили себе на тому, що половину суботи витрачаєте на розкладання спецій в алфавітному порядку або створюєте вже п'ятдесяту категорію у вашій бібліотеці, то подумайте над тим, щоб спростити свій підхід. Крім того, деякі речі просто не можуть бути організованими, як не старайтеся. Ви можете цілий день сортувати деталі Лего або фломастери, але завтра знову знайдете їх у безладді на підлозі.

3. Мені потрібно піти і купити нові ємності для зберігання. Див пункт 1. Купівля нових контейнерів, ящиків і шаф – не те, з чого потрібно починати. Цілком може виявитися, що після того, як ви позбудетеся від усього зайвого, додаткові місця зберігання вам не знадобляться.

4. Мені потрібно знайти ідеального кандидата, для моїх речей. Звичайно, набагато легше відпустити речі, коли знаєш, що вони потраплять в хороші руки, але очікування цих «хороших» рук може стати джерелом постійного і наростаючого безладу.

5. А раптом знадобиться? Насправді, нічого страшного не трапиться, якщо ви раптом не знайдете скляну банку або пластикову коробочку від йогурту.

6. Коли-небудь я це відремонтую. Подивіться правді в очі. Якщо за півроку ви не спромоглися цю річ відремонтувати - так вона вам потрібна?

7. Коли-небудь я схудну і знову буду носити цей одяг. Правду кажучи, якщо ви схуднете, то швидше за все купите новий модний одяг, чим будете струшувати пил з того, що купили десять років тому.

8. Це потрібно мені як пам'ять про минуле. Так, спогади про щасливе минуле роблять нас щасливими в сьогоденні. Але запитайте себе: чи потрібно вам тримати всі ці 25 повзунків вашої дитини або досить пари найперших? Чи потрібна вам етажерка, що займає півкухні, як пам'ять про вашу бабусю, чи краще залишити тільки фотографії? Пам'ятні речі коштовні тільки коли вони ретельно відібрані і не займають багато місця!

9. Я повинна зберігати цю річ з поваги до людини, яка її подарувала. Ніхто не сперечається з тим, що ви любите свою свекруху, але ви маєте повне право не любити фланелеві нічні сорочки до п'ят, які вона дарує вам на кожен Новий рік. Віддайте їх тим, хто мерзне ночами і звільніть місце у вашій шафі.

10. Спочатку я розберу те, що вже назбиралося. Невірний підхід. Поки ви будете сортувати старі електронні листи, вас завалить новими, і це ніколи не закінчиться. Тому в першу чергу налаштуйте вашу електронну пошту і підключіть фільтри для вхідних повідомлень. Зупиніть хвилю, і тільки після цього працюйте над наведенням порядку.

11. Я зроблю це, коли у мене буде вільний час. Не надійтеся, не буде. А якщо і буде, ви займете його чимось іншим. Почніть прямо зараз і робіть так кожен день; просто дивно, як далеко можна просунутися у наведенні порядку, якщо рухатися крихітними кроками – по 10-15 хвилин щодня.

12. Я повинна зробити це сама. А власне, чому ? Чому частину завдань ви не можете доручити чоловікові або дітям? Або запросити професійну прибиральницю?

13. Я витратила такі гроші на цю річ! А зберігання в шафі як-небудь допоможе повернути ваші гроші? Якщо ця річ така цінна, то її напевно можна продати – і повернути хоча б частину витрачених на неї грошей.

А які «таргани» заважають вам? Давайте разом пошукаємо способи боротися з ними!


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 1136

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!