Новини » 2006 » Липень » 17 »
Прибирання квартири

Рано чи пізно виникає потреба прибрати квартиру. Ця потреба виникає раптово. Як ілюстрація до діалектичного закону переходу кількості в якість.

Одного чудового дня сміття, мистецьки розкидане хатою, і волохата пилюка на меблях припиняють прикольно гармонувати із живописом та антикваріатом. Око перестає поблажливо ковзати порохнявим дзеркалом, зачіпається за бридкі плями навколо конфорок і тупо зависає над пожовтілою керамікою унітаза. Спочатку виникає інстинктивне бажання взяти до рук ганчірку й цеберко, але мудріша частина мозку підказує, що дівчата існують не тільки для гріховного злягання.

Зазвичай дівчина погоджується легко та працює весело. Для жінок прибирання холостяцької квартири є особливим ритуалом. Прибиранням жінка надзвичайно ефективно освоює житловий простір. Деякі жінки відчувають це інстинктивно. Деякі дізнаються про цю премудрість від матусі. Під час прибирання, зокрема, відкриваються дрібні та великі чоловічі таємниці. З-під ліжка вимітаються використані презервативи та папірці з телефонами готельних дівчат. На кухні знаходяться порожні коньячні пляшки та пляшечки з-під збуджуючих єгипетських парфумів. Із книжкової шафи вивалюються на підлогу порножурнали, інтимні фотографії колишніх коханок, донжуанські списки, листи з подробицями та заникані гроші.

У ванній кімнаті виникають із небуття мереживні трусики невідомого походження з кольоровими слідами першого акту пізнання й точною датою цієї вікопомної події, яку зафіксовано синім фломастером. Кмітлива дівчина складає із цих дрібних деталей широкий пазл чоловічої біографії. Кмітлива дівчина в цих речах проникливіша за всіх майорів проніних та еркюлів пуаро. Якщо ви ніколи не бачили обличчя дівчини, яка щойно знайшла у ванній кімнаті коханця чужу білизну, то ви не бачили цікавішої половини життя. Й майже нічого не знаєте про дикі первісні прояви живої матерії.

Але й це не є головним кайфом прибирального ритуалу. Прибиранням жінка робить квартиру своїм союзником. Своєю подружкою. Це відбувається на рівні непізнаваних тонких енергій, це майже містика. Квартира сповнюється вдячності за те, що її прибрали. Квартира мало не муркоче від прибирального задоволення. Випромінює цю вдячність усіма вичищеними кутами, западинами та площинами. Повітря свіжішає, і холодильник стишує своє гудіння.

Дресирована квартира віддає в руки дівчини найпотаємніше: сімейні альбоми та щоденники. Надійно, супернадійно сховані від стороннього ока, вони просто падають у її загребущі рученята. Тут у прибиранні настає довга змістовна павза. Дівчина відкладає набік ганчірку та швабру, сідає на ослінчик (чомусь на ослінчик, а не в зручне крісло, що поряд, – це тема для психоаналітиків) і заглиблюється в “особисте, надто особисте” довірливого господаря квартири.

Дівчину насамперед цікавить якість чоловічого генетичного матеріалу. Їй цікаво, чи не було серед предків її партнера калічних дідусів, спадкових потвор і прабабок із підозрілим кольором шкіри (розрізом очей). Окрім того, вона впевнена, що на тих фотографіях знайде зображення далекої та цінної нерухомості, існування якої – на її переконання – хитрі чоловіки передбачливо приховують від потенційних дружин. Вона ретельно оглядає пожовклі світлини з чудернацькими інтер’єрами, розхристані фотки з назвами радянських курортів, випускні альбоми і статичні до несмаку сімейні фота найвіддаленіших родичів. Усі ці свідчення алкогольної нерозбірливості, що панувала в колективах фотоательє часів пізньої Імперії.

Дівчина запам’ятовує імена далеких родичів, якими підписано світлини. Вона чомусь упевнена, що ця інформація їй колись знадобиться. Особливе її захоплення викликає знахідка папірця, на якому в стовпчик записано дати днів народжень усіх родичів і близьких господаря квартири. Дівчина переписує ці цифри до свого блокнота і помічає їх знаками зодіаку. Потім вона переглядає старі (часів хрущовської кукурудзяної кампанії) вітальні листівки. Ті привітальні тексти, які чомусь здаються їй оригінальними, вона теж переписує.

Тексти щоденників додають інформації. Дівчина недбало гортає сторінки з професійними оповідками та плітками й млосно зітхає, натрапивши на запис: “Вчора умовив Свєтку і Вальку на груповушку. Свєтка спочатку мнулася і щось там казала про виховання, але темпом увійшла в апгрейд і ледь не загризла Вальку”. Дівчина відкладає на десять хвилин щоденник і віддається своїм фантазіям. Знаходить в альбомах фотографії Свєтки і Вальки. Обидві – довгоногі білявки з великими очима. “Ну ви й дурепи!” – каже дівчина фоткам.

Прибирання закінчує вже недбало, абияк. Досягши мети, дівчина стає неуважною. Вона сповнена нових планів. Вона вже знає, як міцно взяти за фіст блудливу тварюку, прописану в цій квартирі. Як цій тварюці сподобатися. Що приготувати тварюці на вечерю. Про що згадати в разі сварки. Коли привітати майбутніх родичів тварюки з “гепі бьоздей”.

А ще вона впевнена, що цей дурний цап, який учора просив її прибрати його квартиру, ні про що таке не здогадується.

Володимир Єшкілєв

Джерело: gazeta.lviv.ua


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 1643

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!