Новини » 2013 » Березень » 25 »
Інтерв'ю мийника вікон, який працює на Емпайр Стейт Білдінг

Герой сьогоднішньої розповіді - Річард Харт, бригадир мийників вікон на найвищому будинку, побудованому людством - Емпайр Стейт Білдінг у Нью-Йорку. Річард десять років видобував вугілля у Пенсільванських шахтах, перш ніж вирішив, що хоче роботу на свіжому повітрі, таку як миття вікон. Тепер замість спуску на глибину 600 метрів у вугільні пласти він піднімається на 300 метрів, щоб очистити верхівку хмарочоса.

«Копати вугілля в шахті - дурниця в порівнянні з чищенням вікна де-небудь на 85-му поверсі. Щоранку, спускаючись у шахту, ти підкорявся долі, і якщо в цей день скелі і вугілля вирішили б звалитися тобі на голову, ну, в загальному, нічого не можна було з цим поробити. У нас, горобців – так нас називають, тому що ми завжди знайдемо куди видертися, кожен господар своєї долі ... якщо він обережний і уважний. Ми не сидимо і не чекаємо кінця кожен день». Тут, в Емпайр Стейт, своя власна служба очищення вікон. Три роки тому у мене було трохи менше п'ятдесяти працівників, зараз - вісім чоловік, найкращі з тих, що були. Я не хочу сказати, що ті,які пішли ледарі. Просто вони вирішили шукати таку роботу, де коліна не тремтять від висоти.

У тому році один з моїх кращих працівників вирішив піти. Йому було 65, він працював у цьому бізнесі 41 рік і вирішив, що пора на відпочинок. Днями я зіткнувся з ним, і він сказав мені, що скучив по роботі і знову миє вікна. Мені здається, що з часом висота входить у вашу кров.

Люди, які репетують, що їм потрібно помити пару вікон в своєму будинку, можуть трохи представити нашу роботу, коли я скажу, що ми повинні тримати одночасно чистими 6500 вікон. Ми повинні працювати швидко, тому що в офісних працівників великий свербіж, коли за їх спиною хтось стовбичить у вікні. А з іншого боку, якщо ми трохи запізнилися з прибиранням, то теж піднімається шум і гам. Так що, подобається вам це чи ні, але ми весь час в центрі уваги. Мої працівники розділені на дві бригади. Кожна - відповідає за 25 поверхів. Ті, які раніше закінчать, отримують у нагороду можливість прибрати верхні поверхи аж до 102-го. Вийде вдало - дозволю їм побайдикувати, подивитися на визначні пам'ятки з оглядового майданчика. Під час роботи їм не до того, звичайно.

Головна надія мийника - його страхувальний пояс. Він зроблений з шкіри і застебнутий навколо поясу. Парою петель пояс кріпиться до сталевих гаків, які вправлені в стіну поряд з вікном, на якому він працює.

У дощ ми не працюємо. Взагалі то, ми не працюємо і в сильний вітер. Коли погода псується, ризик дуже великий. Якщо вам у погану погоду незатишно на вулиці під хмарочосом, то хто буде боротися з арктичними бурями, наводячи глянець на вікно сотнею поверхів вище? Взимку, звичайно, небезпечніше всього. Підвіконня Емпайр Стейт - чотири сантиметри. Відзначте на своєму взутті чотири сантиметри і уявіть, що це опора під вами на 60-му або 80-му поверсі.

Щоб ви уявили деякі проблеми в цьому бізнесі, давайте я розповім про складнощі, які очікують мийника холодним зимовим ранком. Він йде на 80-ий поверх. Вікно швидше за все примерзло. Підвіконня все у льоді. У нього немає часу щоб сколювати лід. Пізніше прийти він теж не може. Є завдання, є час - вперед, працювати. Він не повинен думати про небезпеку, інакше ця думка просто паралізує його. Він повинен пам'ятати тільки, що перша дія при відкритті вікна - зачепитися поясом за один гак. Потім він повинен вийти на слизьке вузьке підвіконня і причепити другий гак. Так, ну і ще в кінці роботи він повинен пам'ятати, що не потрібно відчіплювати обидва гака, поки він не встав твердо хоча б однією ногою на підлогу всередині будинку. У місті 3000 мийників, і я так думаю, у нас найбільша смертність серед всіх робітників. Страхові компанії з нами не зв'язуються, у нас «VPR» - дуже великий ризик. Звичайний мийник отримує в тиждень тридцять зелених за 48 робочих годин. Але з іншого боку - робота приємна, здорова, чиста, на свіжому повітрі. Знову ж - штрейкбрехерів можна не побоюватися.

Коли до мене хтось звертається за роботою, я не слухаю ніякої балаканини про те, який він відмінний працівник. Я даю йому обладнання, веду його на сотий поверх, показую йому внизу всі великі хмарочоси, і кажу: «Ну, хлопець, давай. Ось це вікно, показуй, що вмієш». Цей спосіб мене ніколи не підводив. Не вміють - йдуть відразу.

Ні, це не наш час. Бригадир Річард Харт дав це інтерв'ю в 1934 році.


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 1538

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!