Новини » 2013 » Листопад » 5 »
Історія створення пилососів
У 1860 році американець Даніель Хесс винайшов механічне пристосування з ковальськими хутрами , які створювали повітряну тягу, а обертові щітки загрібали пил і бруд. У якості пилозбірника він застосував ємності з водою, в яких осідав пил. На сучасний пилосос цей агрегат був мало схожий, але принцип збору пилу виявився вдалим і згодом використовувався в багатьох сучасних моделях з водяним фільтром.

Співвітчизник Хесса, теж американець, Ів МакКафі через 10 років придумав пристрій, який за зовнішнім виглядом дуже нагадував баштовий пилосос. Але вентилятор, що створює розрідження, приводився в дію вручну за допомогою рукоятки і пасової передачі, що було дуже незручно.

30 серпня 1901 англійський інженер Хуберт Бут (Hubert Booth) отримав патент на електричний пилосос. Він звернув увагу на пристрій для здування пилу з сидінь, що використовувався в потягах і вирішив, що було б набагато практичніше всмоктувати пил. Для перевірки ідеї Бут поклав хустку на сидіння і спробував всмоктати ротом якомога більше пилу. Коли виявилося, що пил зібралася на нижній частині хустки, він зрозумів, що його ідея дієва.

Бут сконструював великий пристрій, відомий як Puffing Billy, що приводився в рух спочатку нафтовим, а потім електричним мотором. Цілих п'ять кінських сил було в двигуні. Пристрій перевозили кіньми і паркували зовні будинку, а для чищення килимів використовувався 30-метровий шланг, який простягали через вікно. Бут заснував British Vacuum Cleaner Company. Серед клієнтів Бута була королева Вікторія.

У 1905 році Уолтер Гріффін розробляє змінні насадки до пилососа.

1907 рік став відправною точкою у винаході пилососів, принцип роботи яких використовується виробниками і донині. Знову ж в Америці якийсь Мюррей Спенглер створив невеликий пристрій з довгою ручкою і наволочкою в якості пилозбірника. Але Спенглер, не володіючи достатніми засобами, щоб почати власне виробництво продав патент чоловікові своєї кузини Вільяму Гуверу (Hoover). Він виявився дуже підприємливим і незабаром налагодив випуск «невеликих», вагою в 20 кг, пилососів. В Америці досі будь-який пилосос називається «Hoover».

Але найвдалішим творінням можна назвати винахід Акселя Веннер-Грена, яке він назвав «Lux1». Енергійному і невтомному шведу вдалося сколотити команду інженерів, саме вони втілили мрію в дійсність і у 1912 році створили перший побутовий пилосос вагою 14 кг.

А 1921 рік ознаменувався появою, вже всім відомої фірми «Electrolux», невеликого пилососа на коліщатках у формі циліндра. Переможний хід по Європі шведських пилососів стало можливим завдяки новаторським методам продажів, яким Аксель навчився будучи у відрядженні в Америці.


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 2401

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!