Новини » 2014 » Січень » 21 »
Як позбавитися плям від крові?
Як позбутися від свіжої плями?
Найбільш важливе правило – ні в якому разі не намагайтеся відіпрати плями крові в гарячій воді. Справа в тому, що під впливом температури білки, що містяться в крові, згорнуться між волокнами тканин. У цьому випадку ймовірність позбутися плями своїми силами буде практично дорівнювати нулю, і річ доведеться віддати у хімчистку.

Видалити тільки що поставлене криваву пляму не складає ніяких труднощів. Головне, не втрачати часу, і приступити до цього відразу ж після того, як одяг був забруднений. Потрібно запрати плями негайно і обов'язково в холодній воді. Замочіть забруднений річ у крижаній воді з додаванням будь-якого миючого засобу. Після замочування досить злегка потерти забруднену ділянку, і забруднення легко зникне, не залишивши жодних слідів.

Як вивести засохлі, старі плями?
Набагато складніше відіпрати старі криваві плями, які вже встигли засохнути. Чим більше часу пройшло з того моменту, як було поставлено пляма, тим важче буде від неї позбавитися. Перш ніж приступати до виведення засохлого забруднення, потрібно замочити забруднений одяг протягом декількох годин у холодній воді, а потім застосувати один з таких способів:

Господарське мило
Спробуйте відіпрати річ господарським милом. У ньому дуже високий вміст лугу, тому воно здатне видалити навіть таке складне біологічне забруднення.

Кухонна сіль
Ефект від замочування поліпшить додавання у воду кількох ложок кухонної солі, а також потрібно замочити річ на 12 годин. Після цього варто спробувати випрати одяг звичайним або господарським милом.

Перекис водню
Перш ніж замочувати річ, нанесіть на забруднення кілька крапель розчину перекису водню або ж потріть забруднене місце злегка змоченою таблеткою перекису. Потім випрати, додавши миючий засіб. Будьте, уважні, цей спосіб не підходить для речей, які мають нестійке забарвлення і можуть полиняти. Тому попередньо перевірте, як діятиме речовина на тканину, завдавши його в тому місці, де не буде помітно.

Розчин соди
Відіпрати забруднення з джинсів допоможе содовий розчин. Треба взяти 50 грам харчової соди і розвести в 1 літрі води. Замочити в цьому розчині річ з джинсової тканини.

Крохмаль
Як відіпрати кров з одягу, зробленої з тонких тканин? Змішайте крохмаль і воду та нанесіть кашку на старі плями крові. Наносити кашку на тканину необхідно з обох сторін, як із зовнішнього, так і з внутрішнього. Коли крохмаль повністю засохне, його можна буде легко струсити з тканини. Потім одяг слід прополоскати у воді, додавши трохи оцту.

Нашатирний спирт
Врятувати забруднений предмет одягу можна за допомогою нашатирного спирту. Потрібно змішати одну столову ложку спирту зі склянкою холодної води, нанести розчин на засохле забруднення і потерти забруднене місце. Потім потрібно розмішати чайну ложку бури в склянці води і нанести цю суміш на тканину, при цьому не змиваючи попереднього розчину. Після того як тканина була оброблена таким чином, слід випрати річ у холодній воді.

Гліцерин
Ефективний спосіб позбутися від засохлої крові - нанести на плями теплий гліцерин. Необхідно підігріти флакон гліцерину в теплій воді. Потім намочити ватний диск гліцерином і протерти їм забруднення. Воно швидко зникне. Після цього можна прополоскати і випрати річ звичайним способом.

Збільшити ефективність будь-якого методу виведення плям з одягу допоможе використання для замочування пральних порошків, призначених для видалення біологічних забруднень. До їх складу входить активний кисень. Вони впораються з цією неприємністю і на одязі гарантовано не залишиться ніяких слідів.


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 60720

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!