Новини » 2012 » Листопад » 14 »
Яка швабра краще підходить для вашої підлоги?
Прибирання будинку - справа нелегка. Особливо багато хто не люблять мити підлоги. Але ж робити це можна по-різному. Полегшити процес миття підлог можна, придбавши ідеальну швабру для цієї мети. Яку ж швабру можна вважати такою? Давайте розберемося.

Швабра з губкою

Почнемо з губчастої швабри. Ця швабра зі спеціальним валиком-губкою для миття підлоги, найчастіше оснащена автоматичним віджимом. Губки бувають різного ступеня жорсткості, тому можна вибрати ту, якою вам зручніше буде користуватися.

Переваги швабри з губкою:
По-перше, губка чудово вбирає вологу. Дуже зручно прибирати такий шваброю пролиту рідину, а ще шерсть від домашніх тварин і волосся - вони самі липнуть до губці при митті підлоги.
По-друге, завдяки м'якій губці такий шваброю зручно мити плінтуса.
Ще одна перевага губчастої швабри - можливість міняти губки при необхідності (вони знімні і продаються окремо).
Ну і звичайно, автоматичний віджимання рідини робить швабру зручною у використанні.

Для яких підлог підходить швабра з губкою
Підходить така швабра для гладких поверхонь (практично будь підлоги), особливо для кухонь і ванних кімнат.

Недоліки швабри з губкою:
Але при всіх перевагах, є у губчастої швабри та недоліки. Вона може залишати розводи бруду на підлозі. Також не дуже зручно мити цієї шваброю в важкодоступних місцях. В цілому, губчаста швабра - непоганий вибір.

Мотузкова швабра

Інший вид швабри - мотузкова. Це довга палиця з круглою основою на кінці, до якої прикріплені мотузки з бавовни (можливе додавання поліестеру). Є моделі, в яких передбачено пристрій для віджимання. Зазвичай же віджим відбувається за допомогою спеціального відра, яке може продаватися в комплекті зі шваброю.

Переваги мотузяною швабри:
Переваги цієї швабри в тому, що її не доведеться віджимати руками, її підставу легко випрати і висушити, а при необхідності можна поміняти.

Для яких підлог підходить мотузкова швабра:
Підходять мотузкові швабри для різних статей, однак не варто її використовувати для миття мармурових або дерев'яних підлог. Причина в тому, що така швабра вбирає велику кількість вологи і може пошкодити їх. Загалом-то, в цьому і полягає недолік мотузяною швабри.

Швабра з мікрофіброю

Поширеним видом швабр є швабра з мікрофіброю. Її зручно використовувати для збору волосся, а також пилу та іншого бруду. Насадки з мікрофібри добре відпираються, також є і одноразові насадки. Така швабра дуже добре здатна вбирати вологу і чистячий засіб, тому її варто купувати для миття паркетних підлог. Нею зручно мити важкодоступні місця, а от плінтуса не дуже. Це один з мінусів, інший - під час миття підлоги доводиться очищати саму насадку від бруду, що утрудняє процес. В іншому швабра непогана.

Плоска швабра (Флаундер, моп)

Наступний вид швабри - плоска (або Флаундер). Завдяки спеціальному шарніру її платформа обертається, що дозволяє мити як горизонтальні, так і вертикальні поверхні. Це робить її зручною для миття різних поверхонь підлог, сходинок, а також стель і стін. Насадки можна міняти, можна прати в машинці. Така швабра прослужить довго. Але є у неї і суттєві недоліки. Перше - ціна. Друге - деякі види швабр доводиться віджимати вручну.

Швабра-метелик

Сучасний оригінальний дизайн має швабра-метелик. Вона оснащена телескопічною ручкою і насадкою з абсорбуючого матеріалу. Вона незамінна, якщо у вас є домашні вихованці, так як збирати пил і шерсть цієї шваброю простіше простого. Насадка-спонж відмінно притягає дрібне сміття і бруд. Ще одна відмінна особливість цієї шваби - можливість регулювати інтенсивність віджимання за допомогою спеціального механізму. Зручно мити їй в кутах і під меблями.

Для яких підлог підходить швабра-метелик:
Підходить швабра-метелик для різних підлогових покриттів і навіть для чищення килимів. Ця швабра дійсно дуже зручна і практична, хіба що коштує вона недешево.

Парова швабра

І нарешті, сама сучасна й просунута з усіх видів швабр - парова. Вона оснащена парогенератором, перетворює воду в пар, за допомогою якого і відбувається очищення підлоги від забруднень.

Переваги парової швабри
Цією шваброю можна не тільки помити, але і продезинфікувати підлоги. Очистити можна навіть глибоко в'їлися бруд, позбавитися від грибків і цвілі. При цьому не використовуються які-небудь хімічні речовини, тільки пар високої температури.

Для яких підлог підходить парова швабра:
Мити парової шваброю можна підлоги з мармуру і дерева, кахель і паркет, лінолеум. Крім того, з її допомогою можна провести дезінфекцію м'яких іграшок і меблів, очистити жалюзі, сантехніку та багато інших предметів у будинку. Спеціальна кнопка, розташована на ручці швабри, дозволяє регулювати обсяг подачі пари.

Недоліки парової швабри
З недоліків - висока ціна. Крім того, після миття підлога може бути мокрим, а також залишатися дрібні порошинки.

Розглянувши різні моделі швабр, можна зробити висновок, що одна і та ж швабра може бути ідеальною для однієї господині, але не підходити для іншої. Абсолютно ідеальних варіантів немає, адже багато чого залежить від особливостей підлоги (підлогового покриття), площі приміщення, наявності в будинку вихованців, а також переваг самої господині і її уявлень про зручність і важливості тих чи інших характеристик.
Тому вивчіть переваги і недоліки розглянутих видів швабр і зробіть свій ідеальний вибір!


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 12042