Новини » 2013 » Листопад » 20 »
Системи підземного збору сміття
Першу систему підземних сміттєвих контейнерів впровадило фінське підприємство Molok Oy. Незвичайне рішення для збору твердих побутових відходів запропонував засновник фірми Вейкко Саллі. Експериментальні контейнери заглибленого типу в 90-ті роки почали встановлювати в різних фінських містах. Городянам сподобалася можливість підземного збору та зберігання сміття, адже вона мала ряд переваг перед звичайними сміттєвими контейнерами і, що важливо, зробила міський пейзаж красивіше.

Спочатку сміттєві контейнери витягнутої форми на дві третини перебували під землею. Ця незвичайна конструкція дозволяла зберігати великі обсяги сміття, давала можливість рідше спустошувати сміттєві баки, покращувала гігієнічні умови і дозволяла раціональніше використовувати територію.

Сучасні системи підземного збору та зберігання сміття виглядають дещо інакше: в шахту на спеціальному ліфті опускають сміттєві контейнери, а на поверхні залишаються лише сміттєприймач.

Дорожча система підземного зберігання сміття є вдосконаленою версією первісної технології . Тут сміттєприймач і контейнер являють собою єдине ціле, завдяки чому вдається добитися повної герметичності, а обслуговування системи займає менше часу (не потрібно засовувати і поправляти баки). До того ж, залежно від розміру, такі контейнери здатні вміщати у п'ять разів більше сміття в порівнянні з традиційними сміттєвими баками, які ми бачимо щодня у дворах.

Система, створена Вейкко Саллі, має цілий ряд переваг:
Економічність
Підземні сміттєві баки зачасту роблять великого об’єму, завдяки цьому місто може заощаджувати десятки тисяч євро на вивезенні відходів. Крім того, така система довговічна, не залежить від погодних умов і може працювати без ремонту тривалий час. Але головна перевага підземного зберігання сміття в тому, що відходи пресуються прямо в контейнері під дією сили тяжіння.

Гігієна
Конструкція підземних сміттєвих контейнерів майже завжди запобігає можливості витікання рідини. Спеціальна кришка перешкоджає попаданню в контейнер птахів, дрібних тварин і сторонніх предметів. Завдяки унікальній формі, сміття пресується в нижній частині контейнера на великій глибині, де низька температура ґрунту перешкоджає розмноженню бактерій.

Естетика
Сміттєприймач може бути зроблений з будь-яких матеріалів і пофарбований у будь-який колір, завдяки чому без проблем вписується в міське середовище.

Вивіз сміття оплачується окремо, тому доступ до системи підземного збору сміття іноді доступний тільки по картках, це актуально для приватного сектора, де найчастіше є свої сміттєві баки. У такому випадку використовувати сміттєпровід можуть тільки «авторизовані мешканці».

Щоб уникнути «кругової поруки», впроваджують систему білінгу: кожен мешканець платить тільки за те, що викинув. Крім того, сміттєприймач може бути оснащений вагами і сканерами для точного зважування та розпізнавання сміття.


Поділитися з друзями:

Категорія: Корисне та цікаве зі світу чистоти | Переглядів: 2468

Ще цікавинки


Читайте і любіть нас :)

Дякуємо. Гарного вам дня!